Ücretsiz Özel Eğitim Danışmanlığı Özel Eğitim ile ilgili sorunuzu sorabileceğiniz ve diğer üyelerin/üye olmayanların sorularını cevaplayabileceğiniz ücretsiz bir forum sitesidir.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 kez görüntülendi
Çözger Sağlık Kurulu Raporlarına Dair kategorisinde (300 puan) tarafından

Name: Sodium hyaluronate powder 9067-32-7
Synonym:Hyaluronic acid sodium; Hyaluronic acid; Hyaluronesodium; HA
Molecular Formula: C14H22NNaO11
Molecular weight:403.31
Appearance:White powder
Purity (HPLC): 99%
Certificate: GMP, CQC, ISO9001
Drug Class:Cosmetic grade, pharmaceutical grade, scientific research grade
MOQ: 5g
Storage Conditions: Store in airtight, dark, and low temperature conditions
Validity Period: 3 years
Usage: Beauty industry, Cosmetic Industry, anti-wrinkle, anti-aging
Description:
Sodium hyaluronate powder is also called hyaluronic acid, its scientific name is hyaluronic acid, or uronic acid, or HA in English. It is a natural polysaccharide that is widely found in vertebrates in nature. It has a transparent appearance and a viscous gel-like substance. It plays an important role as a matrix in the dermis of human skin, and is responsible for storing water, increasing the volume of the skin, and making the skin look plump, plump and elastic.

Sodium hyaluronate is an important basic substance for skin suppleness, and it is also a component of the human body. It has a special water-retaining effect, and its weight is up to 100 times its own weight. It is currently found in nature with better moisture retention. Known as the ideal natural moisturizing factor.

Application:
Sodium hyaluronate 9067-32-7 is used as a humectant to increase moisture in the skin, it may also serve as an emulsifier.

It is widely used in cosmetics such as creams, lotions, lotions, essences, facial cleansers, bath lotions, shampoos and conditioners, mousses, lipsticks, etc. The general addition amount is 0.5-1%.

Sodium hyaluronate powder is generally divided into small molecules (100,000 to 500 thousand), medium molecules (600,000-900,000), and macromolecules (1 to 3 million)

Specification: 5g, 10g, 50g, 100g/bottle

It should be stored in a cool, dry place in tightly sealed containers. The powder is stable for 3 years if stored in unopened containers.
Specification:
Related Products:
Welcome to order.
You can send your inquiry by https://www.tengdabiotech.com/contact-us  or  Email: tengdabiotech@gmail.com

If you need more products, please visit our website: www.tengdabiotech.comgood quality Cosmetic Raw Materials
website:http://www.tengdabiotech.com/cosmetic-raw-materials/

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Sevgili anne ve babalar; cebeciegitim.com, özel gereksinimli çocuklarımızın erken tanılanması, doğru sağlık ve özel eğitim hizmetine verimli bir şekilde ulaşılması için, sorularınıza en hızlı cevap verilmesi için özel eğitim forum sitesi olarak kurulmuştur. Tanı sürecinden başlayarak çocuğunuzun gereksinimi olan doğru terapi seanslarına, doğru destek eğitim sürecine ve doğru özel eğitim merkezine ulaşana kadar uzman psikolog, özel eğitim uzmanı kadromuzla birlikte çocuğunuz için tüm sorularınızı ücretsiz cevaplıyor ve diğer site ziyaretçilerinin de cevaplaması için forumu teşvik ediyoruz . Özel Eğitim ile ilgili sorunuzu sorabileceğiniz ve diğer üyelerin/üye olmayanların sorularını cevaplayabileceğiniz ücretsiz forum sitesidir. Bolluca Rehabilitasyon kuruluşudur. Bilgi paylaştıkça, mutluluk çoğalır...
02126851013
Ücretsiz Özel Eğitim Soru-Cevap Forumu
...